Oryginalne akcesoria i programy na PC-ta

Wśród nowinek technologicznych nie brakuje informacji o coraz nowszych i wspanialszych aplikacjach i gadżetach do naszych PC-ów. Rzecz jasna to, czego potrzebujemy, zależy nie tylko od naszych prywatnych preferencji, ale przede wszystkim od tego, do czego zazwyczaj jest nam potrzebny nasz komputer.

ochrona komputera w czasie pracy

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Obligatoryjnym programem, jaki musi posiadać każdy użytkownik PC-ta jest program antywirusowy. ESET to znana i sprawdzona firma w tej dziedzinie. Niezwykle popularnym programem tegoż producenta jest ESET NOD32 Antivirus. Chroni nasz komputer przed wirusami, robakami, rootkitami oraz zabezpiecza informacje z kart kredytowych, loginy i hasła do kont bankowych. Chociaż jest to bardzo dobry i legendarny już program, została wyprodukowana jego rozszerzona wersja – Eset Smart Security. Na pewno należy dodać, że ESET Smart Security jest zdecydowanie bardziej wartym uwagi oprogramowaniem, niż Eset NOD32 Antivirus, bowiem został wzbogacony w uzupełniające rozszerzenia, jak np. protekcja sprzętu komputerowego w wypadku kradzieży, ochrona przed botnetami, zapora firewall, kontrola rodzicielska, blokada niechcianych wiadomości spamowych, ochrona urządzeń mobilnych (sprawdź więcej na Ceneo). Jeśli chodzi o specjalistyczne oprogramowania kalkulacyjne, zdecydowanie pierwsze miejsce zajmuje WinKalk. Jest to aplikacja służąca do podstawowych obliczeń geodezyjnych. Wersja podstawowa zawiera większość funkcji obliczeniowych niezbędnych dla każdego geodety. WinKalk zawiera również kilka rozszerzeń opcjonalnych, jak moduł trasy, transformacji układów, czy rejestratora. Natomiast dla ludzi, których zawód opiera się przede wszystkimna tworzeniu treści obcojęzycznych, idealne będą specjalne klawiatury, jak np. klawiatura rosyjska. Co prawda możemy za pomocą specjalnych ustawień, dostosować polską klawiaturę do innego języka lub skorzystać z specjalnych programów, jednak na dłuższą metę posługiwanie się cyrylicą bez takiej klawiatury, może być bardzo utrudniać pracę (przeczytać tutaj). Klawiatura rosyjska będzie więc idealną inwestycją w takiej sytuacji.

Okazuje się, że rynek komputerowy oferuje różne ułatwienia dla ludzi pracujących w niszowych zawodach. Jednak bez względu na wykonywaną pracę, każdy komputer powinien być dobrze zabezpieczony.

Stale bądź na czasie (http://www.aster-bal.com.pl/category/imprezy-tematyczne-specjalne-okazje-sylwester) w takich dziedzinach, które Cię interesują. Jeżeli szukasz uzupełniających wiadomości, wejdź w wyznaczony link, a pod nim czeka na Ciebie wiele aktualnych zagadnień z tego działu.

ESET oferuje programy antywirusowe dostosowane do osobistych wymagań wszystkich klientów.