Oprawa muzyczna na imprezie weselnej: dj czy raczej zespół muzyczny

Wiele młodych par, które są w trakcie organizowania wesela, zastanawia się, czy zdecydować się na zespół muzyczny występujący na żywo, czy też korzystniej jest wybrać dj’a. Obie te możliwości mają pewne plusy i minusy. Warto więc dowiedzieć się jakie!

Dj na wesele niezaprzeczalnie może zagwarantować nam znacznie bardziej różnorodny repertuar.

Zainteresowały Cię wątki opracowane w tym tekście? Z pewnością spodoba Ci się również dodatkowe czytanie (http://operakameralna.pl/). Nie czekaj więc i przejdź do następnej strony.

Właściwie każdy utwór, który sobie wybierzemy, powinien zostać zagrany przez dj’a. Poza tym w trakcie imprezy goście sami mogą wybierać konkretne piosenki, do jakich chcieliby tańczyć. Jeżeli więc myślimy o nieograniczonym i różnorakim repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (kliknij).

Niewątpliwie dla większości z nas liczą się także koszty. W przypadku dj’a wydamy o wiele mniej za całonocne przyjęcie. Zwykle dj’em jest jedna osoba, która dodatkowo nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, w związku z tym nawet bardzo popularny DJ powinien nas kosztować znacznie mniej niż średniej jakości zespół muzyczny.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele ludzi przygotowujących wesela, Brzeg nie jest w stanie wyobrazić sobie swojego przyjęcia bez muzyki na żywo. Bez wątpienia muzyka grana przez profesjonalną grupę muzyczną posiada swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny z całą pewnością zadowoli starsze osoby, które są przyzwyczajone do tego rodzaju muzyki podczas wesela. Dla nich udane wesele odbywa się wtedy, kiedy gra grupa na żywo. W dużej mierze jest to racja, bowiem niektóry rodzaj muzyki, szczególnie muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, kiedy jest wykonywana na żywo.

Powinniśmy jednak wiedzieć, iż cena wynajęcia grupy muzycznej okaże się znacznie wyższa niż gaża dj’a. Zwykle grupa muzyczna to minimum 3 osoby, a każdy muzyk będzie musiał zostać opłacony. Ceny mogą zatem być duże, zwykle oscylują od 1500 do 5000 złotych. Pamiętajmy jednak, iż najpopularniejsza grupa może kosztować zdecydowanie więcej. W tym przypadku trzeba mieć na uwadze także fakt, iż najlepsze zespoły muzyczne muszą być zamówione znacznie wcześniej, czasem nawet rok czy dwa lata do przodu.

Jak się zatem okazuje, wybór pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych gustów muzycznych.