Od czego rozpocząć ćwiczenia gry na wiośle

Dobierając swoje pierwsze utwory na gitarę, młodzi adepci tego instrumentu często rozpoczynają od piosenek. W przypadku kilkuletnich dzieci są to z reguły zwykłe proste piosenki znane również naszym rodzicom. Piosenki te weszły do kanonu utworów, jakie pojawiają się w śpiewnikach harcerskich i ogniskowych. Są to oczywiście piosenki bardzo proste, grane są na prostych podstawowych akordach, nawet jeśli w oyginale partie gitary są bardziej rozbudowane.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Ten typ pracy z instrumentem może naturalnie umożliwiać nam pobrzdękiwanie sobie na gitarze na ogniskach. W końcu posiądziemy umiejętność odtworzenia paru piosenek, najczęściej wszystkie z nich uderzać będziemy w identyczny sposób, sprowadzając wszystkie do najprostszych chwytów i typowych dwóch, może trzech bić. Nigdy jednak nasze ucho nie uwrażliwi się na to, czym naprawdę jest muzyka, bogactwo dźwięków, interwałów, zależności pomiędzy akordami molowymi i durowymi i wszystkimi możliwymi ich przebiegami.

Jeśli ktoś oczekuje więcej od swojej przgody z gitarą, muzi już na samym początku dobierać sobie kawałki z różnych gatunków muzycznych. Najlepiej też aby te utwory można bylo grać kilkoma technikami. Może się okazać, że kilkakrotne zagranie piosenki lub utworu, który za pierwszym razem uznaliśmy za dziwny i niemelodyjny, może sprawić, że nasze ucho przyzwyczai się do nowych współbrzmień. Po pewnym czasie stwierdzimy, że słyszymy więcej i więcej, że nasz muzyczny świat rozrósł się o nowe przestrzenie.

Jeśli zaintrygowała Cię ta kwestia, szybko sprawdź link szkoła amerykańska wrocław a poznasz znacznie większą ilość danych, które z pewnością wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

gitara

Autor: Angela Quitoriano
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że na samym początku niezwykle ważną rolę w nauce odgrywają emocje. Dzięki nim chęć grania rośnie. Kolokwialnie mówiąc nakręcamy się, jeśli nam coś wychodzi, a do tego jeśli jest to piosenka, którą lubimy i czujemy, wówczas doświadczamy ogrmnego przypływuczujemy ogromną dawkę energii. Dobrze jest więc poza banalnymi piosenkami grać utwory z repertuaru klasycznego lub nawet jazzowego. Oczywiście najistotniejszy jest silnik, serce, które emocje pobudzi, a tutaj oczywiście na starcie najwięcej dadzą nam piosenki mocne, rockowe.

Szukając odpowiednich tytułów na pewno należy przewertować repertuar takich zespołów jak Metallica, Led Zeppelin, czy zespół Motorhead, albo Muse – . W tym ostatnim przypadku muzyka często wzbogacona jest o efekty elektroniczne. Szukanie brzmienia swojego instrumentu może się okazać zupełnie nową przygodą w zgłębianiu tajemnic muzyki.