Niektórym ludziom zasady zachowania w sytuacji gdy wybucha pożar wydają się konieczne tylko strażakom

Niektórym ludziom zasady postępowania w okolicznościach gdy wybucha pożar zdając się potrzebne tylko ludziom w czerwonych wozach gaśniczych. Oczywiście strażacy mają różnego rodzaju szkolenia, które mają sprawić, by świetnie umieli się odnaleźć w momencie gdy występuje z pożarem. Jednak rzeczywistość jest taka, że każdy powinniśmy zaznajomić się z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego. Na pewno widzieliśmy tego rodzaju instrukcję w budynku, w którym pracujemy albo w ośrodku zdrowia. Tego rodzaju instrukcja wisi w dotępnym miejscu, by wszyscy mógł ją przeczytać.

BHP

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jednak poza tym, że wszyscy widzi taką instrukcję muszą być przeprowadzane spotkania, które wyjaśniają krok po kroku każdy zawarte w takiej instrukcji punkt. Właściwe poznanie takiej instrukcją daje możliwość odpowiedniego postępowania w momencie wystąpienia ognia. Poza tym dobrze, gdy w publicznych miejscach organizuje się próby, to znaczy ogłoszenie np. jest alarm pożarowy i w ten sposób przebiegają ćwiczenia, co pozwala w pewnym stopniu przygotować się praktycznie do takich sytuacji.

Stolica naszego kraju zadbała o to, by w każdym miejscach, które są zobowiązane do tego ustawami były zamontowane instrukcje przeciwpożarowe. To sprawa, która jest bardzo istotna, inspekcja pracy zwraca na to uwagę. Wydaje nam się, że jeśli sami jesteśmy ostrożni to na pewno nie zostanie zaprószony u nas żaden pożar. Tymczasem ktoś inny może nieświadomie doprowadzić do pożaru, a czasami bywa i tak, że może dojść do samozapłonu. Tak, więc ppoż to

BHP

Autor: Western Area Power
Źródło: http://www.flickr.com

istotny element podczas wszelkiego rodzaju zajęć z BHP.

Nie zapominajmy również o tym, że ludzie nie zawsze spamięta wszystko to, co przeczytają z powieszonej instrukcji, często część ludzi woli posłuchać od kogoś wiadomości na konkretny temat. Wtedy naprawdę łatwiej ogarnia wiedzę, a tak istotna tematyka, jak postepowanie podczas pożaru, na sto procent powinien zostać poruszony w większym gronie. Dobrze jest też uczyć małe dzieci, jak powinny zachowywać się w sytuacji zagrażającej ich życiu. Dobrze przedstawić obrazki, które uzmysłowią im jak wielkie zniszczenie może przynieść ogień. Najmłodsi chwytają w mig, dzięki czemu w przyszłości będą wiedziały, co powinny a czego lepiej unikać. Więcej nt.

Kliknij ten link – ta wskazówka spod linku (https://www.esentia-wycena.pl/dodatkowe-uslugi/) ujawni całkiem nową dawkę informacji na temat, który może okazać się godny zgłębienia!

Doradztwie BHP