Masz problem ze znalezieniem pracy? Warto się przekwalifikować

Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, wskazówkami udzielanymi przez rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Już dawno przekonaliśmy się, że nie ma gotowej recepty na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), dziś nie są już tak rozchwytywane. Podsumowując: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że spora ilość osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przekwalifikowanie się może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeśli w porę zdecydujemy się na ten krok nie będzie nam groźna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. (Oferta: praca dziennikarz) Zanim wybierzemy nowy zawód, warto wcześniej zapoznać się z rynkiem pracy w Sochaczewie, upewniając się które działalności mogą nam przynieść dobrą pensję. Zastanowić się czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zwykle wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się ludziom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własna działalność gospodarcza? Zwłaszcza, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie całego przedsięwzięcia.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy okres na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących. (Zobacz oferty pracy księgowy) Czy nie lepiej jest być cieszącym się dobrą opinią w zawodzie mechanikiem lub złote monety bulionowe wulkanizatorem, niż niepracującym magistrem z dyplomem w szufladzie, który z niedoboru konkretnych kwalifikacji jest skazany aby pracować poza wykształconym zawodem, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?