Łucznictwo może stać się świetnym sposobem na spędzeniem wolnego czasu? Jak się do tego przygotować?

Łucznictwo to nie tylko wspaniały sport, ale również hobby, które w aktualnych czasach można dobrze uprawiać, po pracy na własnym podwórku czy w wyznaczonym miejscu. Warto zatem dokładnie przygotować się do tego sportu, bo posiadanie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba nie zapominać, że strzały się zużywają i bardzo często lotki na ich końcu podają się degradacji. Warto zatem zainwestować w akcesoria do łuku – zestaw zestaw do yerba mate dla dwojga lotek do strzał, dzięki jakim skutecznie mamy szansę we własnym zakresie zreperować zużyte lotki (). Jednak nie trzeba do tego celu używać zwyczajnego kleju dostępnego w każdym sklepie. Należy zainwestować w specjalny klej do lotek. Jest on bardzo skuteczny do każdego rodzaju strzał, stworzonych zarówno z aluminium, drewna czy też włókna szklanego. Klej jest dość mocny a jego wyschniecie to tylko 5 minut. Jednak jeżeli chcemy, żeby klej wysechł dokładnie, warto pozostawić przyczepione lotki do strzały na czterdzieści osiem godzin. Decydując się na łucznictwo warto pamiętać także o bezpieczeństwie pozostałych. (akcesoria do łuku) Nie trzeba strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek. Najlepiej zainwestować w przeznaczone do tego maty wykonane ze słomy, które są wykonywane ze słomy żytniej, dość ciasno splecionej. Matę możemy powiesić – lub też co jest bardziej polecane ustawić na specjalnie do tego celu przygotowanym stojaku. Na macie słomianej, która wspaniale zatrzyma skierowaną w nią strzałę, trzeba ustawić tarczę, dzięki którym możemy mieć wgląd w naszą celność w czasie strzelania do celu.

Czym mogłoby być przechowywanie łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim bezproblemowo i bez zagrożenia mamy szansę nie tylko składować nasz sprzęt, ale też przewozić go autem. Poleca się także zaopatrzenie łuku w lekką i wytrzymałą podstawkę pod strzałę. Dzięki niej łatwiejsze będzie oddawanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalnej budowie lotki nie będą stykać się z podstawą łuku. Dla zawodowców poleca się także sprzęt, którym jest chronogram. Dzięki niemu łatwiejsze jest mierzenie prędkości wystrzału z zakresem od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co ciekawe, dokładność pomiaru to aż 99,5% co może dać niezwykle dokładny pomiar wystrzału.