Które to są interesujące przykłady gier związanych z dawnymi dziejami ? Co będzie warte polecenia?

Niezmiernie popularne są gry, jakie osadzono w historycznych realiach, albo też są niejaką fantazją na temat przeszłych wieków i starych cywilizacji. Historia ma w sobie coś kuszącego oraz fascynującego zarazem.

Wianki

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
Może z tego powodu, iż jest wciąż całkiem niezgłębiona. Oto parę popularnych gier planszowych, które poruszają taką tematykę.
Poszukiwaniem bardzo dawnych tropów, bardzo często nieznanej dawnej przeszłości parają się archeolodzy. Taka praca jest szczególnie wdzięcznym tematem wielu filmów i właśnie gier.

Chciałbyś przeglądnąć nowe zajmujące artykuły? Zapraszamy w takim razie na stronę twórcy (http://kamiland.com.pl/). Tam czekają na Ciebie sprawdzone szczegóły.

Dobrym przykładem podobnej planszówki będą Teby gra () rodzinna, podczas której nie tylko próbuje się odszukać ślady dawnej cywilizacji, ale również konieczne będzie kolekcjonowanie jak największej porcji informacji na ten temat. W tej pozycji identycznie, jak w pracy archeologa należy posiadać czasem wiele powodzenia, żeby natrafić na coś wyjątkowo interesującego.

Wojna narodów () zaś to historia o tworzeniu sięcywilizacji. Jedną z z wspomnianych cywilizacji możemy stworzyć my sami i rządzić takową aż od okresu Starożytności aż do Pierwszej Wojny światowej. Chyba nie trzeba wspominać, iż ważną częścią każdej rozgrywki będą wojenne wyprawy, dbanie o dobrobyt jaki też troszczenie się o zachowanie porządku i bezpieczeństwa.
Z kolei Tokaido () to gra podróżnicza, która zabiera nas do dawnej Japonii. To okazja do poznania oraz zakosztowania kultury i specyfiki życia tego państwa. Poznać też można wiele ciekawych i fascynujących miejsc, które na pewno rozpalą naszą wyobraźnię.

Nawet jeżeli to wszystko dzieje się jedynie na planszy, to i tak jest bardzo ciekawym przeżyciem i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Może również być inspiracją do odwiedzenia danego kraju.