Kto to jest aktuariusz, w jakim miejscu on pracuje oraz jakie powinien posiadać wykształcenie?

Dużo ludzi nie napotkała się wcale z przedstawicielem tego typu zawodu jak aktuariusz. Powinien on posiadać doświadczenie m.in. z przedziału matematyki finansowej, statystyki czy też rachunkowości ubezpieczeniowej.

specjalista

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Zgodnie z odpowiednią ustawą, certyfikowanym aktuariuszem jest osoba fizyczna spełniająca następujące wymogi: ukończyła studia wyższe o specjalności aktuarialnej, odbyła praktyki pod kierunkiem fachowego aktuariusza przez okres min. 2 lat, zdała z korzystnym wynikiem test aktuarialny (jest on złożony z m.in. takich części jak: matematyka finansowa, czy prawdopodobieństwo i statystyka) i naturalnie posiada całkowitą zdolność do czynności prawnych. Takich fachowców zatrudnia biuro aktuarialne lub instytucja finansowa, przykładowo banki czy też TU. Takim fachowcom przepisuje się udział w nadprogramowych szkoleniach pogłębiających doświadczenie z przedziału fachowego aktuariatu.
Wykładowca

Autor: Laurel L. Russwurm
Źródło: http://www.flickr.com
Umiejętność uzyskana w granicach specjalnych szkół podyplomowych z dziedziny aktuariatu mogłaby zostać niezwykle przydatna dla osób dopiero zaczynających pracę w biurze aktuarialnym, zakładach ubezpieczeniowych oraz pozostałych urzędach.

Ekscytuje Cię rozważana sprawa? Jeśli szukasz dodatkowych informacji, które również będą przydatne, kliknij tutaj oraz sprawdź więcej w tej treści (http://www.lubin-adwokat.pl/odszkodowania).

Działalność w aktuariacie bez wątpienia niesie wiele satysfakcji i zezwala na intensywny rozwój, zarówno ten specjalistyczny, oraz czysto intelektualny. Najczęściej wykonywaną przez agencje aktuarialne propozycją jest tzw. wycena aktuarialna.

Jest ona wykonywana z zasady na podstawie następujących, ściśle powiązanych z indywidualnym kadrowiczem, informacji, m.in. takich jak: wiek czy też staż pracy.