Karta survivalowa – kiedy może być przydatna i jakie są korzyści z jej noszenia?

Survival to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego od pracy i doskonała alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Z pewnością niezastąpiona może okazać się popularna karta przeżycia! Jej wymiary są nieznaczne, jednocześnie karta przeżycia kryje w sobie wszystkie niezbędne funkcjonalności do uprawiania survivalu.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy między innymi: otwieracz do puszek, otwieracz do nakrętek, klucz do śrub w (zazwyczaj w wielu rozmiarach), śrubokręt, ostry nóż do przecinania twardych przedmiotów, przyrząd pozwalający określić kierunek. Małych rozmiarów karta survivalowa zwana też multitool (karta surwiwalowa – najlepsza na prezent!), nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie awaryjnej sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie powierzchni płytki, co na pewno jest dużym plusem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność. Karty przeżycia mają również otwór do przymocowania smyczy lub kółka z kluczami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, często producenci oferują w komplecie pokrowiec, dzięki któremu jej przechowywanie jest znacznie wygodniejsze.

Zazwyczaj karta przetrwania przydaję się do obierania owoców i otwierania butelek, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja noża do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już przymus! Poza tym karta przeżycia przydaje się nie tylko w trakcie ekstremalnych wypadów. Przecież nigdy nie możemy przewidzieć co nas w życiu spotka! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taką kartę na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach campingach lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa jest wielkości karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam zawadzać, za to pomoże w naprawdę rozmaitych sytuacjach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy po prostu na imprezie zapodzieje się otwieracz do piwa, albo zostaniemy świadkami wypadku i zajdzie konieczność przecięcia pasów, by udzielić pomoc.

Poza tym karty przeżycia nie są wcale drogie, więc możemy posiadać kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą przy sobie.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu w dalszym ciągu masz dodatkowe zagwozdki, to zobacz oprócz tego to ważne opracowanie – są tam analogiczne informacje.

Gdzie można znaleźć taki gadżet? Na przykład w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale także bez problemu możemy zamówić ją w sklepach internetowych.