Jak zrobić zdjęcie do CV?

Poszukiwanie pracy to dla niektórych drażliwy temat, ale jak wiadomo kluczem do sukcesu jest aktualne CV.

To tu dobre wrażenie można osiągnąć za pomocą zdjęcia. Typowe poszukiwania pracy zwykle mogą wyglądać identycznie i trudnym etapem jest konstrukcja odpowiedniego CV, a następnie listu motywacyjnego. Zdjęcie niektórzy traktują jako coś nieważnego, zamieszczając nieprawdziwe dyplomowe ujęcia. To pewnego rodzaju fotografia reklamowa, więc powinniśmy dopasować je odpowiednio do sytuacji. Wielu twierdzi, że zdjęcie niczego nie zmienia, ponieważ liczy się doświadczenie. Skoro z całą pewnością na co dzień lubimy oceniać po wyglądzie, dlaczego rekrutujący nie mieliby nas przekreślić nas tylko za sprawą zdjęcia.

Nie każde zdjęcie pasuje do CV

Z relacji rekrutujących wynika, że pojawiają się istotnie niewłaściwe zdjęcia niekompletnie ubranych dziewczyn i panów jeszcze imprezowych. Zdjęcie (strona internetowa zdjęcia w szkle) na luzie nie musi przecież być jednoznaczne z pstryknięciem nagle na rodzinnym grillu. Inna zasada to aktualność zdjęcia. Na fotografii powinniśmy wyglądać tak, jak zaprezentujemy się na właściwej rozmowie kwalifikacyjnej. Dużo poszukujących pracy przesyła tradycyjne CV ze zdjęciem w sepii, a kolejni dodają nietypowe kolory do tła.

Zdjęcie pasujące do stanowiska

Naturalnie, jeśli kandydat stara się o poważne kierownicze stanowisko, zdjęcie powinno być odpowiednio eleganckie, dlatego przyda się fotografia korporacyjna Warszawa słynie z takich: zdjęcie w odpowiednim stroju, zaplanowane przez profesjonalistę i to zwykle musi zadziałać. Jeśli nie zapewni następnego etapu rekrutacji, z pewnością nie przyczyni się do porażki. Z kolei wszystkie raczej kreatywne posady, które wymagają pokazania się, a nawet „inności”, zdecydowanie wymagają ciekawych fotografii. Stylistka może przygotować też swój look book, a pracownik agencji interaktywnej może bez problemu zaprezentować się nieoficjalnie. Na pewno, jeśli zamierzamy zrobić dobre wrażenie, pokazać coś zdjęciem i zwrócić na siebie uwagę – najlepiej umówić się z profesjonalistą na niedużą sesję. Najlepsza wizja profesjonalisty może okazać się prawdziwą inwestycją.