Jak wytresować czworonoga

Gdy bierzemy do siebie do mieszkania cudownego szczeniaczka to, niezbyt myślimy o tym jak go tresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że wiążą się z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebna jest spora dawka głaskania, więc jesteśmy zobowiązani się nim opiekować. Ale o normalnej tresurze nie myślimy. Jednak, jeżeli nie chcielibyśmy, żeby, gdy psiak podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo by pies rzeczywiście stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psiakowi pozwolić a później wszystkiego mu zabraniać. Istotne, by jednak od szczeniaka kształtować dobre nawyki. Wiadomo, że nie możemy wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w domu. Początkowo trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na zewnątrz parę razy dziennie. Jeśli sami do końca nie mamy pojęcia, co zrobić, żeby porządnie wytresować psa, to dobrze przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, zyskamy wiele istotnych wskazówek – kilknij i sprawdź.

A jeśli chcemy mieć psa (sprawdź ofertę na transportery dla psów hunter) wytresowanego na najwyższym poziomie i to nie jedynie w podstawowych aspektach, to warto iść do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje w jaki sposób zapanować nad psem.

Pies to decyzja na całe jego życie
Gdy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, zdaje nam się, że pies jest po prostu uparty. Jednak prawda jest taka, że niestety to wina człowieka. Trzeba po prostu wiedzieć jak wytresować psa. A wszyscy wiemy, co robić, żeby pies w odpowiedni sposób reagował na nasze polecenia. Jednak, żeby pies reagował musi zostać zapoznany z tymi komendami – także.

Nic nie przychodzi ot tak, jeżeli mowa o tresowaniu psa. Jeśli wiemy, że sami nie poradzimy sobie z tym zadaniem rady, to najlepiej pójść do treserów. Ludzie zajmujący się tresowaniem psów są w stanie w krótkim czasie sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Ale gdy jesteśmy właścicielami psa powinniśmy brać pod uwagę, że my również będziemy musieli w pewien sposób zmienić swoje podejście do kontaktów ze zwierzakiem.