Jak aktualnie dobrze inwestować swoje pieniądze, ażeby pomnażać osobisty majątek?

Dobrą formą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Potrzeba wyłącznie poznać w jakie spółki akcyjne inwestować. Każdy skuteczny inwestor niewątpliwie ma własny sprawdzony sposób doboru giełdowych spółek do portfela. Opłaca się poznać część dobrych porad, by się kierując nimi mądrze zainwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba z tej przyczyny inwestować w spółkę, która zarabia jak też nie ponosi strat. Bowiem nurty na akcyjnej giełdzie szybko się nie odwracają. Należy zaopatrywać się w akcje spółek, które potrafią zwiększyć swe dochody nawet w czasie kryzysu. Doskonałym na to przykładem są akcje PGE jak też akcje ENERGA. Cena akcji obu spółek wykazywała tendencję wzrostową nawet w czasie kryzysu. Niestety jest niewiele tego typu giełdowych spółek, które umieją się rozwijać i zwiększać własne zyski nawet wówczas, gdy cała światowa gospodarka się boryka z problemami.

Dobrze jest omijać giełdowe spółki, wypłacające dywidendę większą od wypracowanych zysków. Niebywale często zdarza się, że zarząd akcyjnej spółki zwiększa dywidendę wypłacaną, aby zachęcić do wzrostu kursu akcji. Czasem się zaciąga kredyt, ażeby opłacić tego typu operację. Aktualnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na ten cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są więc należycie zabezpieczone. W nadzwyczaj ciekawym miejscu jest aktualnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena sawyer wycena części przedsiębiorstwa walorów ma od wielu dni trend wzrostowy – akce PGE.

Podobnie wyglądają akcje ENERGA – tutaj dowiesz się więcej. Opłaci się jeszcze raz podkreślić, że nie warto kupować akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że nurt się odwróci. Jednostkowy wyjątek od tej reguły nie jest w stanie pokryć strat z pozostałych licznych pomyłek. Nie warto również

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

pozyskiwać tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie oznacza, że trzeba je zakupić. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie winien być powodem zakupu. Często się zdarza, że tanie akcje mogą jeszcze bardziej potanieć. A te z wysoką ceną są w stanie wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w spółki akcyjne koniecznie trzeba się wystrzegać spółek mocno zadłużonych. Ponieważ takie spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Dobrze jest również unikać akcyjnych spółek, które często emitują nowiuteńkie akcje. Czasem firma wypuszcza nowiusieńki akcje, żeby zdobyć nowe pieniężne środki potrzebne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co niewątpliwie pociąga za sobą cenę akcji. Gra na giełdzie akcyjnej wymaga dużego zaangażowania jak również wiedzy.

Warto z tego powodu ze szczególną uwagą czytać wszelkie podpowiedzi oraz śledzić gospodarczą sytuację państwa i wybranej akcyjnej spółki. Jedynie w ten sposób można wyraźnie pomnożyć swój majątek.