Gry na familijne chwile

Planszowe gry – pomimo unowocześnienia cywilizacji – nadal mogą pochwalić się nader dużą popularnością oraz są ikoną w wielu rodzinach podczas wieczornego spędzania wspólnych chwil.

wakacje nad jeziorem

Autor: Irene Grassi
Źródło: http://www.flickr.com
Są one obiektem rozrywki zarówno dla dzieci, jak również i dorosłych, bowiem są one w pewien sposób symbolem ponadczasowości oraz zabawy, łączącej wszystkich członków rodziny. Coraz nowsze nakłady, a także i te sprzed kilku lat posiadają swych wiernych fanów i jeszcze przez długi czas będą stały na piedestale w kategorii rozrywki.
program

Autor: Narcotango
Źródło: Narcotango
Jedną z gier jest Prawo dżungli, będącej odpowiednikiem gry Jungle Speed. Opiera się głównie na kartach, które w trakcie gry leżą przed każdym z graczy. Wszystkie posiadają różne znaki. Jeśli grający mają inne karty, muszą jak najszybciej złapać za berło wykonane z drewna i stojące na środku stołu.

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę tramwaj wodny gdańsk pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Jeśli ktoś nie zrobi tego lub pomyli się – jest karany otrzymaniem jednej albo wszystkich odkrytych kart. Prawo dżungli jest grą szybką, a bawić się w nią ma możliwość nawet 30 osób. Każde pudło posiada berło, woreczek oraz 104 karty. Jeśli ktoś jednak chciałby wcielić się w postać złoczyńcy, obowiązkowo musi zagrać w Colt Express, w której musi okraść pociąg – tak jak i inni gracze. Zarazem jednak musi zebrać jak największą ilość skarbów, nim zrobią to inni. każdorazowa rozgrywka to pięć rund po dwie fazy.

Kolejną idealną zabawą na rodzinne wieczory jest Patchwork gra przeznaczona dla dwóch osób, gdzie łączy się kawałki materiałów, tworząc równocześnie nowy wzór.

Została ona stworzona na wzór gospodarowania niechcianych już skrawków, co niegdyś było bardzo modne. Gra to około 30 minut, podczas których gracze mają za zadanie połączyć najlepsze materiały oraz utworzyć efektywną kołdrę.