Gra, która przez ciekawy pomysł doczekała się kilku odsłon

Gra, która miała swoja premierę w 1933 roku i święciła triumfy wśród wielu graczy. Okazała się realnie i w przenośni strzałem w dziesiątkę. realnie, bo to modelowa strzelanka, która jest najbardziej znaną grą tego rodzaju na świecie, a w przenośni, bo wiele osób ją zakupił. Doom, bo o tej grze mowa to science-fiction, gdzie fabuła ma bardzo duże znaczenie. Ludzkość opanowała wiele planet w tym Marsa oraz jego satelity. Na przejętych satelitach zorganizowano bazę wojskową, trafia tam główny bohater, czyli postać, w którą się wcielamy.

Scena z gry

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Główny bohater to buntownik z wyboru, nie chciał strzelać do cywilów, w szarpaninie zabił oficera i za karę trafił oczywiście do bazy wojskowo-badawczej na jednym z satelitów, który ma zostać poznany i dzięki któremu ludzkość ma podbić resztę planet układu słonecznego, jak też całkowicie inne wymiary. Początkowo wszystko idzie całkiem dobrze. Ale na jednej z satelitów Marsa zaczyna dziać się coś złego. Z bramy do innego wymiaru przechodzi do świata ludzi jakiś potwór, bestia – mniej więcej takie wiadomości otrzymują ludzie na drugiej satelicie. Następuje zerwanie łączności, a my wraz z grupą żołnierzy mamy dowiedzieć się, co się wydarzyło. Doom składa się z trzech dużych epizodów, a każdy z nich to osiem poziomów, trudno, więc mieć, chociaż moment na nudę. To gra, która sprawiła, że trudno było pozostałym firmom ją przeskoczyć. Nowatorskie, jak na tamten czas, pomysły graficzne, sterowność postaci, cała szata graficzna jak i świetna fabuła odmieniły tamtą epokę gry komputerowe Nie dziwi, więc fakt, że gracze chcieli następnych serii tej świetnie skonstruowanej gry.

Następna gra, która doprowadzi do tego, że nie będziesz chciał odchodzić od komputera

Thedas jest pogrążony w chaosie, a jak wiemy, jeżeli jest chaos niezbędny jest ktoś, kto nad tym chaosem zapanuje. Inwazja Mrocznych Pomiotów doprowadziła do tego, że jedno Królestwo Ferelden jeszcze się nie pozbierało, a Imperium Orlais permanentnie jest w rozsypce. W taki oto sposób złączono fabułę dwóch gier, jedynkę, która gracze uwielbiali i dwójkę, która niestety była często krytykowana. W związku z tym całym chaosem dochodzi do pomieszania postaci z wielu wymiarów i należy to jakoś uporządkować. Jak łatwo się domyślić na czele Inkwizycji stoimy my, czyli główna postać tej gry.

Jeżeli naprawdę chcesz bardziej poznać takie zagadnienie, kliknij ponadto tu oraz zdobądź cenne info (https://www.krainazabawek24.pl/category/gry-i-zabawki-puzzle). Ono na pewno będzie dla Ciebie użyteczne.

Jako przywódca organizacji jesteśmy obarczeni bardzo odpowiedzialnym zadaniem – mamy sprawić by zapanował ład i porządek. Będziemy zmuszeni do podjęcia trudnych decyzji, które nijak nie da się podpiąć pod tylko dobre lub tylko złe.

Nasza moralnośćpodejmowane przez nią decyzję, będą miały ogromny wpływ na to, co dalej będzie się działo w grze. Akcja inaczej będzie toczyła się po podjęciu właściwej decyzji a całkiem inaczej wszystko się potoczy, gdy popełnimy błąd. W ten sposób dragon age 3 wziął to, co najciekawsze z obu serii i dodał do tego jeszcze kilka bardzo interesujących rozwiązań. Intrygująca fabuła, genialna oprawa audiowizualna, pozwalają na totalne zachłyśnięcie się tą grą.