Gdzie znaleźć opakowania

Zaczynając swoją działalność gospodarczą trzeba się zetknąć z zagadnieniem opakowań.

Oczywiście na pewno ważny jest idea, jednak przedmiot należy doręczyć. Na co zwrócić uwagę, by cena opakowania nie były wysokie?

pudełko

Przede wszystkim cena powinna mieć znaczenie, ale nie rozstrzygające. Gdy zdecydujemy się na pakowanie naszych towarów w najtańsze kartony, to jest spora szansa że towar będzie uszkodzony w czasie transportu.

Nie zapominajmy, że w zasadzie pierwsze zetknięcie z naszym towarem ma miejsce przy otwieraniu opakowania. Ludzie prawie od razu robią sobie zdanie po pierwszym kontakcie wzrokowym dlatego dobrze dobrane opakowanie to sposobność na to, by zrobić dobre wrażenie. Wyobraźmy sobie, że np. kapelusznik sprzedaje swój towar i daje go w najzwyklejszy ciemny karton. Gdy dokładnie ten sam towar byłby włożony w ładne opakowanie z nazwą firmy, wtedy wrażenia kupującego można by opisać jako o wiele bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Jeśli już wspomnieliśmy zagadnienie pudełek, to gdzie szukać pudełek, jeśli np. potrzebne nam są opakowania na pizze? Zasada najistotniejsza – powinno się zamawiać duże ilości. Prawa ekonomii są proste. Jeśli decydujemy się na zamówienie kilkunastu sztuk to ich produkcja (Rozprężacz odsolin) będzie droższa. Gdy kupujemy od razu kilkaset, to cena za jedną sztukę będzie niższa. Dlatego najlepiej składać zamówienia nieczęsto, a od razu kupować więcej.

Jak znaleźć producenta opakowań? Jest spora szansa, że w naszym mieście jest producent – trzeba to sprawdzić w lokalnym spisie firm. Często wielkość i rodzaj zamówień jak np. wielkość opakowań można ustalić bezpośrednio z producentem, toteż dobrym pomysłem jest przejechanie się do producenta wykonawcy i doprecyzowanie szczegółów na miejscu.

pudła

Innym możliwym źródłem jest oczywiście internet. Można tam wyszukać adresy hurtowni jak i wykonawców. Następnym krokiem jest przesłanie zapytania. Trzeba napisać co rzeczywiście potrzebujemy, jakiego rodzaju opakowania, czy to mają być opakowania do cateringu czy jakieś inne. Dodatkowo najlepiej napisać, ile potrzebujemy miesięcznie. Przez to dostaniemy bardziej precyzyjną ofertę i dokładniej poznamy koszty naszego zamówienia.

Na początku współpracy trzeba dbać jakość i podejście dostawcy. Jeżeli spełni on nasze oczekiwania, wtedy warto taką współpracę kontynuować. Jeśli będziemy zwiększać zamówienia, jest spora szansa, że z czasem łatwiej będzie negocjować niższe ceny. Cel jest tu jasny – dążymy do jak najkorzystniejszej ceny za pojedyncze pudełko. Na pewno może to być dość trudne na początku, ale z czasem – jak już nasza firma urośnie, powinno to nam się udać. Przecież procentowo pudełka stanowią zauważalną część produkcji. Ważny jest oczywiście sam towar, ale kwestii pudełek nie ma sensu pomijać.