Finansowanie społecznościowe to doskonały sposób, aby pozyskać pieniądze na zrealizowanie swojego projektu

Bardzo wiele innowacyjnych pomysłów jest obecnie finansowanych przez normalnych ludzi. Gromadzenie pieniędzy na własne pomysły poprzez kampanie społecznościowe jest wyjątkowo popularne.

fotogram - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Daje to sposobność działania bardzo wielu utalentowanym osobom, którym brak środków na zrealizowanie swoich pomysłów.
Oczywiście najpopularniejszymi portalami do zbierania pieniędzy są Kickstarter oraz Indiegogo polska wersja tych witryn to Wspieram.to i jest znakomitym miejscem, by przedstawić własny projekt (więcej o indiegogo polska). Nieistotne czy planujemy stworzyć program komputerowy, wyprodukować innowacyjne urządzenie czy np. pragniemy pomóc chorej osobie – finansowanie społecznościowe jest aktualnie najlepszą metodą, żeby to zrobić.

Czy ten materiał jest według Ciebie ważny? Jeśli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej (http://www.toc.org.pl/kalendarium/) – znajdujące się tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Jeżeli mamy dobry pomysł, to musimy go odpowiednio zaprezentować i przekonać ludzi, iż opłaca się w niego zainwestować. Należy też zdecydować, ile dokładnie potrzebujemy środków pieniężnych i ile czasu zajmie nam zrealizowanie projektu.

Należy pamiętać, że finansowanie społecznościowe też wiąże się z odpowiedzialnością. Jeżeli zbierzemy pieniądze i nie zrealizujemy obietnic, to możemy być pewni, że w przyszłości nikt nam nigdy nie zaufa. Jeśli jesteśmy osobą, która pragnie wspomóc pomysły innych, to dobrze będzie poprzeglądać dostępne projekty na Kickstarterze oraz Indiegogo polska wersja tych stron też jest świetna, więc warto wejść i tam (wspieram.to).

Crowdfunding jest bardzo skuteczną metodą, jeżeli chodzi o realizację ciekawych projektów. Bardzo wielu ludzi ma niesłychanie świetne pomysły, ale nie posiadają oni środków finansowych – takie kampanie są zatem doskonałym sposobem na to, aby marzenia stały się rzeczywistością.