Dokąd sięga obyczaj przebierania się w różnorakie stroje przy co poniektórych słynnych sposobnościach?

Konwencja przebierania się na bale maskaradowe sięga średniowiecza i wywodzi się ze słonecznej Italii. Tamtejsi dostojnicy ubierali je, aby upodobnić się do różnych postaci słynnych z mitologii.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą nowinką jest okoliczność, iż karnawał stroje karnawałowe dla dorosłych był jedynym sezonem w roku, gdy panowało społeczne przyzwolenie na ubieranie damskich ubiorów poprzez mężczyzn.
gry

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak obszerna przeszłość nie mogłaby pójść w zapomnienie, dlatego do dzisiaj w wielu krajach globu kontynuuje się tradycję atrakcyjnej zmiany swego wyglądu, np. poprzez przebrania na Halloween. W wielu – zwłaszcza anglojęzycznych krajach wieczorem 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto państwowe, wszakże jest jednym z najpopularniejszych świąt w roku. W naszym kraju obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego w. Najbardziej kojarzona z nim jest dynia z wydrążonymi oczami, nosem i ustami. Dodatkowo wielokrotnie zamieszcza się w niej jakieś źródło blasku, np. lampę czy w przeszłości świeczkę. Inne popularne przebrania na Halloween to np. demony, zombie, czarownice, trupie czaszki czy czarne koty.
przebrania na halloween

Autor: Teatr Praga
Podobnie bardzo długą tradycję posiadają maski weneckie – najlepsze maski na Amazing Girl. Tradycja ich zakładania dosięga co najmniej XIII w.. Nosząc maski weneckie wszyscy niezależnie od ich statusu społecznego czy finansowego mogą być tym, kim pragną. Nie jest istotne, czy pracuje się jako służąca czy pani domu.

Obywatele są wtedy nierozpoznawalni. Takowe maski weneckie dzielą się na różne rodzaje. Najbardziej popularna z nich to bauta, która zakrywa calutką twarz, lecz jej dolna część nie przylega do podbródka.