Dlaczego warto zlecić część zadań innym firmom

Outsourcing jest ostatnio ogromnie popularnym systemem kierowania wszystkimi procesami w firmie, jakie nie stanowią kluczowego tematu działalności biznesu. Przykładową typową usługą takiego rodzaju jest porządkowanie budynków. Większa część dużych i średnich firm wykorzystuje firmy z zewnątrz do realizowania czynności porządkowania.

księgowość

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak na tak nieskomplikowanych czynnościach nie kończą się opcje jakie daje angażowanie zewnętrznych firm do konkretnych zadań. Następnym przykładem jest outsourcing księgowości, a więc zlecenie prowadzenia rachunków profesjonalistom. Dobrze sformułowana umowa między nami a firmą rachunkową może przynieść nam spore oszczędności. Aby to jednak było możliwym niezbędna jest drobiazgowa analiza naszych wymagań. Inaczej bowiem wyglądać będzie umowa na badanie sprawozdań pieniężnych okresowe czy jednorazowe, a inaczej zlecenie prowadzenia pełnej rachunkowości.

Jednym słowem outsourcing ksiegowosci jest efektywny jedynie wtedy, kiedy strona zamawiająca precyzyjnie wyznaczy swe oczekiwania oraz obydwie strony układu będą przestrzegać zarejestrowanych zobowiązań. Jak zatem odnaleźć odpowiednią firmę do naszych wymagań? Początkowym krokiem jest stworzenie rejestru prawdopodobnych wykonawców. Możemy to zrobić wpisując w wyszukiwarce konkretne zadanie które ma wykonać firma, przykładowo: badania mystery shopper sprawozdań finansowych, i z pewnością znajdziemy realizatorów.

księgowość

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W następnej kolejności warto wyszukać niezależnych danych o wyselekcjonowanej firmie. W obecnych czasach jest to stosunkowo proste zadanie; starczy przeszukać internet.

W jaki sposób to zrobić najprościej? Wbić w internecie: opinia o plus nazwa interesującego nas przedsiębiorstwa i już – musi nam się wyświetlić nieco opinii. Jeszcze łatwiejszym podejściem zalecanym przeze mnie jest wyszukanie rankingu usług rachunkowych. W takowym zestawieniu przedstawione przez specjalistów są parametry ankiet i ich wyniki. Ułatwi nam to dobór, bowiem wpisanie wyłącznie wyrażenia: usługi księgowe Warszawa może nas nieco przytłoczyć.

Takowe przedsięwzięcia – czyli współpraca z inną firmą – pozwalają nam zająć się rzeczami na jakich znamy się najlepiej.