Czy bezkonkurencyjny komputer do gier musi być również najsolidniejszy?

Dopiero dekadę temu piksele w niskiej rozdzielczości mogły ekscytować graczy swoją grafiką. Filmiki, które obecnie przyzwałyby ledwo uśmiech politowania, wtedy pobudzały serca i wyobraźnie. To nie grafika była kluczowa. Fundamentalną rolę odgrywała rozgrywka.

Niejeden z nas bez problemu przypomina sobie takie klasyki, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwie dekady później realia wyglądają zupełnie inaczej. Gry stają się bardziej casualowe, mają trafić do jak największej ilości odbiorców. A to co widzimy dzisiaj na ekranach coraz większych ekranów, wtedy było nie do pomyślenia.

Czy już ta chwila, aby wymienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci wydają przeogromne kwoty na stworzenie swoich bestsellerów. Zatrudniają profesjonalnych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Oczekiwania graczy także są co raz większe. Gra nawet z najlepiej zaprezentowaną historią nie zdobędzie czołowych ocen, kiedy grafika będzie niewystarczająca. Dlatego nie możemy się dziwić, że w biegu po jak najbardziej rzeczywistą grę, także bierzemy udział – poprzez regularne modyfikowanie naszych komputerów. Czy aby całkowicie cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory wymaga ogromnej mocy przeliczeniowej, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa wydajnie nam służyć dłużej niż dwa lata – najmocniejszy komputer do gier.


Wirtualna rozrywka na wyższym poziomie.

szeroki monitor PC

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie najwydajniejszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej.

Gdy będziesz zdania, że opublikowane w tym tekście informacje są warte uwagi, przeczytaj jeszcze szczegółowe informacje. Będą tam tak samo wartościowe dane.

Specjalistyczna myszka, klawiatura, pad czy monitor pozwalają jeszcze wnikliwiej zatopić się w wspaniałym świecie. Całe szczęście najmocniejszy komputer do gier nie musi oznaczać komputera rodem z NASA. Nie da się jest jednak oszczędzać, gdy chcemy uruchomić nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Ogromną zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany hit. Każda produkcja ma określone przez wydawcę wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.