Czemu branża IT bez przerwy szuka pracowników, jaki jest poziom zarobków na stanowiskach informatycznych.

Jednym z najpopularniejszych obecnie zawodów jest szeroko pojęty informatyk. Bardzo dobrze można to zresztą zobaczyć po ilości ofert, które pojawiają się dla pracujących w tym zawodzie. W rzeczywistości współczesna informatyka stała się tak rozbudowana, że różnych specjalności jest naprawdę sporo.

informatyk, programista

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Nadal przeważnie nazywa się osoby związane z tą branżą informatykami, ale mogą się one zajmować one zupełnie innymi zagadnieniami, mając coraz węższe specjalizacje. Rzecz jasna rynek pracy dostosowuje się do tego typu trendów, co dobrze widać w ofertach. Właściciele firm nie potrzebują już ludzi, którzy umieją powierzchownie wszystko. Raczej będą ich interesowali specjaliści w jednej konkretnej dziedzinie, rzecz jasna posiadający jakąś orientację w pozostałych zagadnieniach, ale doskonale umiejący jedną rzecz. Zresztą obecnie rozmaitych technologii jest tak dużo, że nawet przy bardzo dużym wysiłki jedna osoba nie miałaby szans, żeby się wszystkiego nauczyć. Po to m.in. firmy organizują hackathon, czyli konkurs dla programistów i informatyków, dzięki któremu testowane są konkretne umiejętności.

Dlatego też i sami pracownicy będą się w czymś specjalizować, stając się programistami, wdrożeniowcami czy testerami, i w tym chcą być odpowiednio dobrzy. Branża IT jest także jedną z najlepiej obecnie opłacanych branż z wynagrodzeniami sporo przewyższającymi średnią w naszym kraju. Oczywiście ogromnie dużo będzie tu zależało od firmy, w jakiej się pracuje, miejscowości i specjalizacji. W małych miasteczkach programista java zarobki rozpoczynają się od półtora tysiąca, ale już w Krakowie czy Warszawie może to być co najmniej dwukrotnie razy więcej.

programista

Autor: Berliner.Gazette
Źródło: http://www.flickr.com
W największych miastach zainteresowanie takimi programistami bez przerwy wzrasta, więc rynek wymusza podnoszenie różnych dodatków i wynagrodzeń. Na wysokie dochody liczyć również mogą programiści bazodanowi, analitycy i wdrożeniowcy. Jeśli chodzi o nichpensje w okolicy siedmiu czy ośmiu tysięcy są czymś zupełnie normalnym.

Jak myślisz? Czy informacje na opisywany wątek są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://eurocompanies.pl/spolki-wegry.html), a odnajdziesz w nim mnóstwo fenomenalnych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Najwyższą półkę jeśli chodzi o wysokość pensji osiągają kierownicy oraz działów. W ich przypadku kilkanaście tysięcy to pewien standard, ale będą także ponosić dużo więcej odpowiedzialności za to, czym się zajmują. Więcej na .