Co należy do obowiązków osoby, która szuka pracy na tego typu stanowisku jak stróż?

Czy wiesz, że od osób, jakie chcą być zatrudnione jako stróż jakiegoś obiektu, nie nakłada się zazwyczaj jakichś specjalnych wymogów? Oczywiście preferowane są osoby, które mogą wykazać się wykształceniem np. licealnym, znają przepisy przeciwpożarowe i ew. posiadają już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
Kolokwialne określenie tego typu stanowiska to gospodarz domu, jednak w ogłoszeniach o pracę stosuje się też określenia: stróż.

Do jego zadań należałoby utrzymywanie porządku na wyznaczonym terenie, jakim może być np. dom (zobacz pożyczka pod zabezpieczenie nieruchomości smartvest) czy też stadion. Poza tym w co poniektórych przypadkach (np. opieka nad blokiem mieszkaniowym), wspomniany dozorca posiada obowiązek zachowywania porządku nad obszarem przylegającym do takiej nieruchomości. Poza tym tego typu dozór dotyczy również mienia, jakie znajduje się w ochranianym przez niego budynku. To właśnie z nim, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiać ktoś, kto chce taki teren zwiedzić. Pozostałymi słowami dobry stróż musi poza koniecznością dbania o estetyczny wygląd i stan techniczny obiektu, odznaczać się także zdolnościami interpersonalnymi.
poszukiwania

Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com
Do pozostałych zadań osoby, jaka funkcjonuje na takiej posadzie jak dozorca jest również zapisywanie osób, które wchodzą oraz wychodzą z obiektu, nad którym objął on swój nadzór. Tego typu pracownik robi też małe prace konserwacyjne oraz związane z utrzymywaniem porządku.

W ich ramach może np. zamiatać gałęzie przed wejściem do domu albo otwierać lufciki, żeby przewietrzyć środek danego obiektu. Pensje na tym stanowisku nie zaliczają się do najwyższych, jednak ma to swoje powody. Działalność nie jest trudna ani uciążliwa.