Co można rzec na temat korzyści oraz wad grywania w gry komputerowe?

Gry komputerowe są współcześnie bardzo częstym i popularnym tematem. Co krok słyszymy o tym, iż na rynku pojawiła się jakaś nowiuteńka gra. Niemało osób regularnie grywa w gry komputerowe, tyczy się to zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. Na temat gier komputerowych mówi się obecnie bardzo wiele, między innymi często poruszaną tematyką są zalety oraz wady gier komputerowych. Obecnie zdołamy wyróżnić osoby, jakie sądzą, że gry komputerowe są tylko szkodliwe i nie mają żadnych zalet. Ale czy tak jest faktycznie? Warto zastanowić się nad tym jakie pozytywy i minusy faktycznie niesie za sobą granie w gry komputerowe.

kontroler do Xbox-a

Autor: John Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o zalety to nie da się ukryć, że gry pozwalają na kreowanie wyobraźni i rozwijają nasz umysł. Uczą dodatkowo strategicznego myślenia. W dodatku nie zapominajmy o tym, iż istnieje dużo gier logicznych i edukacyjnych, jakie na przykład uczą dzieci nowych rzeczy, pomagają w nauce języka obcego i tak dalej. Poza tym granie w gry komputerowe jest również świetną zabawą i może być niezmiernie fascynującym hobby.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również dwujęzyczna szkoła podstawowa kolejne informacje na ten materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Niemało osób czyta książki, ogląda filmy, jeździ na rowerze, a inni lubią grać w gry i niewątpliwie nie ma nic w tym złego. A właśnie gry i zbieranie różnych rzeczy i gadżetów związanych z grami może być równie interesującym hobby (w tym miejscu można zobaczyć przykłady: poznaj więcej na temat).

gra konputerowa Diablo II

Autor: Corey Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

Granie w gry komputerowe niesie za sobą również parę wad. Teraz możemy odnaleźć wiele niezwykle bestialskich gier, pełnych przemocy – nie można zaprzeczyć, iż na młode umysły może to mieć negatywny wpływ, w szczególności, jeżeli mówimy o osobach uzależnionych od gier komputerowych. Niezwykle łatwo jest zatracić się pomiędzy iluzją, fikcją a rzeczywistością, w związku z tym powszednie granie przed komputerem po kilkanaście godzin na pewno nie jest dobre. A szybko można zgubić rachubę czasu, szczególnie jeżeli gracz posiada specjalny i dobry sprzęt, który prawie zastępuje mu realne życie. Wystarczy sprzęt taki jak przykładowo takie jak tu – kliknij po więcej.

Osoby, jakie cały swój wolny czas spędzają przed komputerem często mają kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z innymi ludźmi, odcinają się od realnego świata. Wobec tego grając w gry komputerowe niezmiernie istotne jest zachowywanie dystansu, podobnie jak w wielu innych rzeczach. Należałoby także wybierać wartościowe gry, takie które mogą nas czegoś nauczyć i są intrygujące, a nie wyłącznie propagują przemoc oraz wrogość do innych osób.