Zarządzanie organizacją – Sprawdź więcej w artykule poniżej!

Analiza nie może być wyłącznie pasmem wywiadów, jakiego produktem będę setki stron notacji z ankiet oraz przeprowadzonych rozmów. Analiza wymagań, to znaczna praca, jakiej celem powinno być zrozumienie, a nie jedynie opowiedzenie. Jaka jest różnica? Rezultatem analizy, a więc poznania zjawiska (pracy przedsiębiorstwa itp.) będzie wzornik jej logiki oddziaływania (logika biznesowa), ów model – należyty – pozwala przewidywać co nas czeka (testowany jest na poprawność losowo wyselekcjonowanymi zdarzeniami w firmie).

szkolenie

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Tenże model to typ dziedziny systemu (model logiki biznesowej: dokumentacja reguł biznesowych). Owocem wywiadów jest niestety wyłącznie opis skutków w reakcji na bodźce jednak nadal nieczytelne jest to „dlaczego akurat takie” konsekwencje.

Wszystko to co nas otacza, samo w sobie jest naturalnie proste. Skomplikowane są, nie pojedyncze rzeczy, a to, że jest ich dużo jak też mają na siebie obustronny wpływ. Zamierzeniem analizy jest zidentyfikowanie w naszym sąsiedztwie tych nieskomplikowanych podstawowych rzeczy oraz zrozumienie ich wzajemnego na siebie wpływu. Zrozumienie to objawia się w formie umiejętności przygotowania modelu tych współistniejących nieskomplikowanych rzeczy – oferta – analiza wymagań,

analiza biznesu

Autor: Brian Harrington Spier
Źródło: http://www.flickr.com

zrozumienia i przedstawienia ich cech oraz zasad obustronnego oddziaływania.

Zobacz bogate w zawartość praktyczne materiały, posiadające użyteczne dane na omawiany wątek – wejdź więc w to miejsce i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Jeżeli tym badanym środowiskiem jest organizacja, powstanie jej wzornik, informacja o tym jak działa. A gdzie tutaj jest miejsce na oprogramowanie? Żeby zaistniało, musimy stworzyć również i jego model, by odgadnąć oraz opisać to czego potrzebujmy. Pamiętajmy, że jedna z trudnych gier na świecie – królewska gra – to jedynie paręnaście figur a także proste reguły ich przesuwania. Nawet największa organizacja to tylko skończona liczba funkcji i zasad ich postępowania.

Jeżeli sądzisz, że ten materiał jest warty uwagi, to co stwierdzisz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tutaj oraz zobacz.

Należy je tylko poznać.

Nie krytykuję inicjatyw stosowania przypadków użycia. One jednakże są konkretnymi, planowanymi przypadkami użycia aplikacji, to minimalny zestaw opcji. To nie ma jednak nic wspólnego z wewnętrzną konstrukcją programu, ta musi modelować zastaną rzeczywistość. Istnieje coś takiego jak reguła SOLID planowania programu. Program, jeżeli w wyniku analizy wymagań opracowano nie tylko raport z wywiadów, ale także model logiki działania, także spełni te zasadę.