Szybki pomysł na rozrywkę – dobre, domowe kino

Większość mieszkańców Polski nie potrafi wyobrazić sobie popołudnia bez oglądania telewizji. Kochamy produkcje filmowe, szczególnie komedie. Idealny przepis na wieczorny relaks to dla większości z nas kanapa oraz film.

ubrania - obrazek

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Przemysł filmowy to istna maszynka do zarabiania pieniędzy – od zarania kinematografii filmy cieszą się niezwykłym powodzeniem – początkowo dlatego, że filmy to było coś całkowicie innowacyjnego, nowoczesnego. Później dlatego, iż filmy zabierały nas w inny świat, pozwalały na przeżywanie niezwykłych przygód, dostarczały emocji, jakich brakowało nam w naszym życiu. Obecnie wykształciło się mnóstwo gatunków filmowych. Opłaca się pokrótce opisać parę z nich. Dość mało znany – czarna komedia. Doskonałym przykładem jest produkcja Zgon na pogrzebie. Czarny humor to śmiech przez łzy – śmieszne jest to, co w prawdziwym życiu powoduje smutek, praktycznie śmieszą nas rzeczy, z których nie wolno się śmiać, a przynajmniej jest to niedobrze postrzegane w naszej kulturze. O wiele bardziej popularne są filmy przeznaczane dla młodego widza, jak na przykład Saga Zmierzch: Zaćmienie.(„Zgon na pogrzebie”) Opowieść ta dotyczy przygód zwykłej dziewczyny, jaka zakochuje się w wampirze. Jest tam wątek miłosny, sensacja, pościgi, kłamstwo – dosłownie wszystko to, co pociąga młodego odbiorcę. Dla najmłodszych widzów wymyślone zostały bajki animowane, jak przykładowo Bujdy na resorach. Rysunkowi bohaterzy przeżywają nieprawdopodobne przygody, które dają najmłodszym mnóstwo frajdy. Zgon na pogrzebie to z pewnością film przeznaczony dla dorosłego widza, nie ze względu na jego zawartość, ale pomysł snucia narracji. Dla mniej doświadczonego odbiorcy idealny będzie film Saga Zmierzch: Zaćmienie.
Dostarczy on wielu emocji, pozwoli przeżywać to, czego brakuje w realnym życiu, umożliwi chwilę relaksu, jeśli damy porwać się opowieści. Dla najmniejszych, lecz tym samym najbardziej trudnych widzów, idealne będą firmy animowane, jak na przykład Bujdy na resorach, dopasowane do recepcji filmowej małego dziecka.

Oprócz filmów często patrzymy na seriale.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ów temat, to wejdź na naszą nową stronę i dowiedz się także (www.tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage) czegoś innego o tym poście.

Parę lat wstecz niezwykłą popularnością zasłynął serial Skazany na śmierć sezon 2. Opublikowany tutaj Opowiadał on o losach dwóch braci z których jeden wylądował w więzieniu, a drugi postanawia za każdą cenę go wydostać. Ze względu na wielką popularność aktorzy grający w tym seriali zyskali status mega gwiazd. Skazany na śmierć sezon 2 zwyczajnie trzeba obejrzeć.