Które z osób będą niezbędne na placu budowy? Jakimi rzeczami musi zająć się kierownik budowy?

Wznoszenie nowego budynku jest procesem długim i wymagającym sporego nakładu czasu jak i pieniędzy. Wiedzą coś o tym osoby, które zdecydowały się na prywatny dom wolnostojący.

Należy pomyśleć o wielu sprawach. Między innymi o zatrudnieniu odpowiednich specjalistów. Co trzeba na ten temat wiedzieć?
reklama

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
To inwestor, to znaczy osoba, która daje środki na postawienie domku jednorodzinnego, musi pomyśleć o znalezieniu właściwych osób, które wykonają całą pracę. Sama ekipa budowlana nie załatwi wszystkiego, musimy pamiętać także o jeszcze kimś. Istotny będzie projektant, inspektor nadzoru budowlanego jak i kierownik robót budowlanych.

Zainteresowały Cię treści stworzone w naszym poście? Czujesz jednak braki? W takim razie namawiamy do następnej strony – naciśnij tu materiały biurowe wrocław i przeloguj się tam.

Właśnie ostatniemu stanowisku będziemy chcieli przypatrzeć się bliżej w poniższym tekście. Już na wstępie należy napisać, że mowa o kimś, kto powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje. Jeszcze przed początkiem budowy taki kierownik musi potwierdzić je w dokumencie i okazać właściwemu urzędowi, razem z adnotacją, iż podjął się takiej funkcji na danym placu budowy.

halley, aktuariusze, rezerwy24
Praca kogoś takiego rozpoczyna się zaraz na początku tego typu inwestycji. Nadzoruje on wszak etap przygotowawczy i zabezpieczenie posesji. Jest on odpowiedzialny za zrealizowanie wszelkich zadań budowlanych, jak również za to, co ma miejsce na miejscu budowy.

Po zakończeniu prac musi on przygotować niezbędną dokumentację, a poza tym bez jego zaświadczenia o ukończeniu prac nie będzie można podać ukończonego domostwa do odbioru, a w konsekwencji wprowadzić się bez przeszkód. Jak widać, są to ogromnie istotne sprawy, za które odpowiada taka osoba.