Komu na giełdzie pomoże analiza techniczna?

Wiadomo, iż funkcjonowanie na giełdzie, wymaga wiedzy z mnóstwa rozmaitych dziedzin życia. Skumulowanie informacji z wielu płaszczyzn oraz skuteczne analizowanie nabytych informacji to droga do sukcesu oraz satysfakcjonującego zwrotu z inwestycji.

maklerzy na giełdzie

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Gra na giełdzie nie należy do rzeczy łatwych. Żeby otrzymać realne zyski, trzeba włożyć mnóstwo energii w analizowanie tendencji wzrostowych i spadkowych cen.

Jeśli interesują Cię opisywane w tym tekście tematy i masz ochotę przeczytać większą ilość wiadomości na taki temat – wejdź tu (http://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/gdynia.html).

Pomocna może się okazać analiza techniczna – , funkcjonująca w oparciu o 3 fundamentalne hipotezy. Zgodnie z nimi, ceny są odgórnie ukształtowane przez rynek, podlegają pewnym tendencjom oraz sytuacje rynkowe są powtarzalne.

Wszystko to można wyczytać z rzetelnie tworzonych wykresów. By dobrze przeanalizować kształtującą się na nich sytuację, przyda się garść wiedzy z zakresu ekonomii, socjologii, jak również psychologii – gdyż wyznawcy analizy technicznej twierdzą, że w pewnych typowych sytuacjach zachowania ludzi są podobne, a więc i przewidywalne.

giełda

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza techniczna może się przydać do podejmowania kluczowych giełdowych decyzji. Jest w szczególności polecana graczom, którzy decydują się na kontrakty CFD, przy których konieczne jest umiejętne zinterpretowanie powstającego trendu. Jeżeli na czas nie przewidzimy spadku lub wzrostu cen, możemy wiele stracić, jeżeli jednak uda nam się zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem na zmieniającą się sytuację – zysk będzie znaczny, w porównaniu do poniesionych kosztów oraz poziomu inwestycji.

Kontrakty CFD są coraz coraz bardziej popularne wśród graczy giełdowych, a polegają na tym, iż dwie strony deklarują umowę wymiany kwoty, która stanowi różnicę pomiędzy ceną otwarcia a zamknięcia pozycji. Więcej o analizach CFD: .

Wyłącznie skrupulatne i systematyczne prowadzenie wykresów, pozwoli czytać z nich jak z książki, dzięki czemu będziemy umieli wychwycić powtarzające się historie. Zdolność rozpoznawania trendów w oparciu o rysowane wykresy to coś, czego trzeba się nauczyć, ale czas i doświadczenie sprawią, iż w przyszłości będziemy je odczytywać sprawniej, by móc osiągać imponujące zyski..