Jak zrobić świetne pierwsze wrażenie? Są różne sposoby, natomiast jeden z nich jest niezawodny w każdej sytuacji

Jak szybko, rzeczowo i całkiem profesjonalnie zaprezentować siebie jako specjalistę w jakiejś dziedzinie? Jest na to wiele sposobów. Możemy zacząć dyskutować na różne tematy z naszej dziedziny, dać do zrozumienia jak wiele wiemy. Problem polega na tym tylko, czy wszyscy będą chcieli tego słuchać jak również czy podczas takiego wywodu nie powiemy jakiejś bzdury. Okazuje się, że jest łatwiejszy sposób.

To wizytówki. Mały format, dobrej jakości wykonanie i tylko najistotniejsze fakty – to klucz do świetnego pierwszego wrażenia. Nieprzypadkowo mówi się, że pierwsze wrażenie posiada ogromne znaczenie. Tak właśnie jest, szczególnie, gdy mówimy o biznesie. Nawet jak nie jesteśmy z nikim umówieni zawsze powinniśmy mieć ze sobą wizytówki. To gwarancja, że jeśli napotkamy kogoś z kim może udać się współpraca, to można zostawić swoją wizytówkę. Jest wtedy duża szansa, iż ktoś skontaktuje się z nami za jakiś czas.

Czy w odniesieniu do opisywanego w tym artykule zagadnienia znajdujesz wyczerpujące odpowiedzi? Jeśli nie, to inne materiały zobacz pod adresem (https://mastereducator.pl/gdzie-mozna-zdawac-egzamin-na-certyfikat-kompetencji-zawodowych/), który jest tutaj.

wręczanie wizytówki z wizytownika

Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby jednak tak się stało, wizytówka musi być przygotowana dosyć profesjonalnie. Co ważne nie może być na niej zbyt dużo szczegółów. Wizytówka to nie książka do czytania, to skrócona wersja najbardziej istotnych informacji, jakie są interesujące z punktu widzenia tego, kto chciałby się z nami skontaktować. Czyli ważne, by był tam numer telefonu, mail, adres naszej strony internetowej. Wyróżnić trzeba natomiast nasze imię i nazwisko, oraz pozycję jaką zajmujemy. To najważniejsze detale pozwalające, aby dana osoba miała o nas konkretne zdanie, jednak będzie ono z pewnością lepsze, jeśli wizytówka będzie prezentowała się faktycznie solidnie – -> sprawdź przykłady. Oprócz tym podstawowych faktów istotne jest, by wizytówka zrobiona została z jak najlepszych materiałów. Nie musi być najdroższa, lecz powinna prezentować sobą pewną wartość.

Nie powinna wyglądać jak ulotka, gdyż nie będzie traktowana poważnie. Powinna być bardzo profesjonalnie zaprojektowana, a później wydrukowana w jakiejś dobrej firmie. Tego typu druk wizytówek jest bardzo ważny, ponieważ od tego jak zostaną wydrukowane także bardzo wiele zależy. Projekt jest istotny, lecz to samo trzeba powiedzieć o końcowym wykonaniu.