Co to jest OCR oraz w jaki sposób ta technika może przyczynić się do dużej redukcji kosztów utrzymania księgowości?

Olbrzymie segregatory, w jakich obecne w dziale księgowym panie przetrzymują dziesiątki, jeżeli nie tysiące archiwalnych faktur na szczęście przechodzą stopniowo w zapomnienie.
Jest tak z tego powodu, że postęp techniki, który ma miejsce obecnie na naszych oczach pozwala nam do produkowanie sprzętów, które w niezwykły sposób powodują, że wykonywanie powszednich czynności staje się prostsze i przyjemniejsze.

odnośnik do strony

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu jednym z tak zwanych urządzeń peryferyjnych, które można by dołączyć do komputera może być skaner, dzięki któremu można prędko niejako „przenieść” zawartość każdej kartki do komputera. Obszar użycia takiej technologii jest ogromny, jednak w opisywanym poniżej kontekście czynności pod nazwą digitalizacja faktur, system taki może posłużyć się do znacznego zmniejszenia kosztów utrzymania działu księgowego. Technologię elektronicznego rozpoznawania tekstu można by użyć, aby mieć wgląd do komputerowego archiwum dokumentacji.
firma

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Aby było to wykonalne, na komputerze, do jakiego podłączony jest skaner, powinno być ponadto zainstalowane oprogramowanie rozpoznające pismo ręczne, jak i maszynowe. W ten sposób znika konieczność ręcznego przepisywania tekstów do komputera, poza tym w taki sposób nie przenieślibyśmy jakichś podpisów czy pieczątek. Oczywiście można w ten sposób przechowywać nie tylko rachunki, lecz także wszystkie inne stare dokumenty.

Powinni to robić wyłącznie specjaliści, gdyż w przypadku starych dokumentów, trzeba wyjątkowo troszczyć się o zachowanie ostrożności. Należałoby również powiedzieć, że digitalizacja faktur pozwala na zredukowanie kosztów archiwizacji nawet do 50 procent.