Bajki dla najmłodszych oraz produkcje Disneya, czyli jakie bajki powinniśmy włączać dzieciom, żeby wyniosły z nich jedynie wartościowe treści

Każde dziecko ma swoją ukochaną bajkę, którą uwielbia oglądać niezależnie od nastroju. Oglądanie filmów animowanych przez dzieci może przynosić wiele korzyści, jednak jeśli będą one nieodpowiednie, dziecko może wynieść z nich błędne przekonanie o otaczającym świecie.

Piękna i Bestia

Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
Kilkanaście lat temu, można było być spokojnym, zostawiając naszą pociechę z bajkami. Prawie wszystkie bajki tudzież programy dla dzieci wyświetlana w telewizji przekazywały mądre treści. Popularne bajki, które znają wszyscy dorośli, uczyły dzieci empatii tudzież bardzo pobudzały wyobraźnie. Z upływem czasu bajki dla najmłodszych zaczynają tracić na wartości, mnóstwo pojawia się bajek, w których pełno jest na przykład przemocy. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, by kontrolować to, co oglądają nasze dzieci a także w odpowiedni sposób dobierać animowany repertuar. Najbardziej popularnymi bajkami, które są znane w każdym kraju a także mają ogromny wpływ na wychowanie naszych dzieci, są bajki Disneya. Kto z nas nie widział wzruszającej historii Kopciuszka lub Królewny Śnieżki?

Bajki Disneya są wspaniałym przykładem na to, iż można w ciekawy tudzież pouczający sposób zaprezentować losy bajkowych bohaterów. Nie spotkamy w nich mnóstwa przemocy oraz można oglądać je kilka razy, a nigdy nam się nie znudzą. Bajki Disneya takie jak przykładowo uwielbiany przez widzów Król Lew poruszają w dzieciach niesamowite emocje i uczą tego co jest dobre a co złe. Jest to niezwykle istotne w wychowaniu dziecka, dlatego warto zwracać uwagę na to jakie treści przekazują oglądane przez dziecko bajki. Możemy być też pewni, że po obejrzeniu bajek Disneya naszemu dziecku nie będą się śniły koszmary. Duża część bardzo dynamicznych a także przepełnionych przemocą bajek sprawia, że dzieci mają problemy ze snem.

Sądzisz, że ten wpis jest ciekawy? Jeżeli tak, kliknij ten link – ten artykuł (http://www.obozywedrowne.com/obozy-w-tatrach/) przedstawia podobne informacje, one też są warte przeczytania.

W przeciwieństwie do nich, bajki Disneya są spokojne a także idealnie nadają się dla dzieci w niemal każdym wieku, kochają je również dorośli.

dziecko

Autor: Jessi R & Math R
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach, gdy nierzadko pozostawiamy dzieci przed ekranami telewizorów, musimy zwracać uwagę na jakość animacji albo bajek emitowanych w telewizji. Programy oraz bajki dla dzieci mogą wiele ich nauczyć, mogę też bardzo zaszkodzić w ich wychowaniu, warto więc wybierać te, które niosą ze sobą wartościowe treści – .