Aplikacje Google, jakie mają za zadanie doprowadzić do wyselekcjonowania w pozycjonowaniu stron www

Narzędzie Google, które mają za zadanie doprowadzić do selekcji w indeksacji witryn www są wydawane co pewien okres czasu przez tę firmę i wtedy też stają się realnym zagrożeniem dla posiadaczy stron www.

W tym czasie da się prędko zobaczyć, czy strona, jaką prowadzimy jest witryną zaatakowaną przez oprogramowania Google mające wprowadzić modyfikacje w pozycjonowaniu witryn w wyszukiwarkach. Na przykład, od paru lat niebezpiecznym programem dla posiadaczy stron o niższym poziomie indeksacji była Panda, która skutecznie zepchnęła tego typu witryny na jeszcze bardziej zaniżone pozycje.

SEO, pozycjonowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tej chwili natomiast pojawiała się inna aplikacja, która uderza tym razem w strony internetowej nazbyt wysoko zoptymalizowane. Jeżeli więc na przykładchociażby w wyznaczonych treściach będzie występować zbytnio wysokie zagęszczenie fraz albo zbyt duża ilość zbliżonych do siebie domeną linków, strona taka ma możliwość być obiektem aplikacji którą jest pingwin, ponieważ to stricte o nią chodzi.

Ataku Pingwina powinny spodziewać się również te witryny, na których jest wiele tekstów skopiowanych z innych stron. Czyli takie, na jakich nie ma unikalnej zawartości merytorycznej. Kiedy strona tego typu także ma nienaturalnie prezentujące się, kupione na innych portalach linki to także stanie się celem Pingwina.

To jest niezwykle interesująca problematyka i warto ją przeanalizować dokładniej, więc bez wahania zobacz szczegóły w źródle, który znajduje się tutaj.

Pozostałe wyznaczniki, jakie sprawią, iż witryna taka będzie niżej umieszczona w indeksowaniu to: nazbyt wielka liczba odnośników, czy też ukryte tekstytreści. I jako, iż polskiego pochodzenia witryny są zazwyczaj stronami zaspamowanymi może to dotyczyć aż pięciu procent polskich miejsc w sieci. Każdy naturalnie może skontrolować, czy należąca do niego strona stała się celem Pingwina. Można to najłatwiej skontrolować po wyraźnym spadku liczby ruchu na stronie czy też wtedy, gdy Google wyśle powiadomienie odnośnie tego, iż witryna nasza jest kontrolowana.

Obniżaniu pozycji witryny czy także i usunięciu jej z katalogów da się zapobiegać przez zastosowanie odpowiednich technik SEO. Czyli zwyczajnie trzeba sprawić, żeby posiadana przez nas witryna pozostawała wyspecjalizowana pod kątemwzględem treści. Powinny znajdować się na niej teksty oraz odnośniki merytoryczne, a to stanie się podstawą do tego, by Google nie odczytało jej jako nazbyt zoptymalizowanej lecz bez rozsądnego przekazu.

Więcej: